- Certyfikacja w systemie REDcert -

  • Zakład Certyfikacji
  • Kierownik:

    Mariusz Uściński
  • Telefon: 22 7777-051
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju produkcji biopaliw i biomasy jest potwierdzana w ramach wielu systemów certyfikacji, zatwierdzonych przez Komisję Europejską.

 

System certyfikacji REDcert-EU należy do wiodących systemów. Swym zakresem obejmuje znaczący obszar produkcji biomasy, począwszy od producenta lub grupę producentów, dostawcę (punkty zbiórki), kolejne etapy przetwarzania (konwersję), kończąc na dostawcy finalnego wyrobu.

Biomasa może mieć różne przeznaczenie docelowe. Certyfikacja w systemie certyfikacji REDcert2  jest ofertę, ukierunkowaną na biomasę, która powinna być zweryfikowana w zakresie pochodzenia oraz docelowego wykorzystania w branży spożywczej. Oferta łączy w sobie wymagania systemowe REDcert oraz znane w branzy spożywczej, wymagania organizacji SAI.  

 

Łukasiewicz-PIMOT realizując politykę rozwoju, utrzymuje akredytację PCA w wielu obszarach kompetencyjnych oraz uprawnienia w różnych obszarach prawnych.

Uzyskanie statusu jednostki certyfikującej w systemie REDcert, w tym dla odpadów i pozostałości (www.redcert.org) zobowiązuje nas do świadczenia usługi certyfikacji na poziomie zgodnym ze standardami REDcert  a także spełnienia oczekiwań klienta.

Zachęcamy wszystkie podmioty, pragnące potwierdzić spełnienie kryteriów zrównoważonego rozwoju do kontaktu z nami w celu zapoznania się z ofertą.  

Podmioty wnioskujące o certyfikację po raz pierwszy, prosimy o zapoznanie się z kodyfikacją procesów właściwych dla biomasy, biopaliwa, odpadu lub pozostałości, obowiązującą w systemie REDcert-EU oraz REDcert2  (kodyfikacja dostępna tutaj).

 

Kontakt do jednostki certyfikującej:

1.  Mariusz Uściński       tel.  +48 22 7777 051

2.  Jarosław Frydrych     tel.  +48 22 7777 070

3.  Monika Ziókowska     tel.  +48 22 7777 062

 

Podmioty, które po raz pierwszy chcą uzyskać certyfikat w systemie REDcert prosimy o dokonanie rejestracji na stronie www.redcert.org w zakładce "Rejestracja".

 

Zapraszam do współpracy

 

Załączniki:
PlikRozmiarData
Download this file (PROGRAM_REDCERT.pdf)Program certyfikcji w systemie REDcert813 kB2017-10-16
Download this file (Wniosek o wycenę - 10.12.2018.doc)Wniosek o wycenę certyfikacji381 kB2017-10-16
Download this file (Wniosek o wycenę - 11.12.2018.doc)Wniosek o cofnięcie certyfikatu381 kB2018-12-09